Догляд за взуттям починається з покупки, а точніше вибору взуття.

Якщо ви купите на кожен день взуття зі світлої замші або нубука, дивовижних кольорів, лаковане або інше парадно-вихідне, то швидше за все створіть собі проблеми в найближчому майбутньому. Ці матеріали швидко брудняться, затираються і погано піддаються відновленню.
Промахнетеся з розміром - зіткнетеся з потворними заломами якщо взуття велике або з мозолями або ортопедичними проблемами якщо воно мале.

Якщо у вас всього одна пара на сезон, то вона не буде повноцінно висихати і ви постійно ходитимете у вологому взутті, особливо це стосується демісезонного і зимового.

Підете на поводу у продавця і купите напівпару, що вигоріла під софітами, то швидше за все не зможете привести її в порядок або це буде коштувати набагато дорожче ніж вам обіцяв продавець.

Якщо багато їздите на машині з механічною коробкою передач, то класичні туфлі з щільної шкіри не найкраща покупка так як на півпарі якою ви жмете зчеплення заломи утворюються більше, а якщо ще взуття завелике то воно буде виглядати зовсім погано.

Якщо ви купуєте демісезонне, а то й літнє взуття, щоб носити взимку, то теж нічого хорошого з цього не вийде.

Цей список можна продовжувати до нескінченності, але потрібно розуміти головне – найкраще вирішення проблеми, це не створювати проблему!